روش های بسته بندی جواهرات و لوازم گران در اسباب کشی

همواره فرایند اسباب کشی لوازم منزل از لحظه جمع کردن و بسته بندی اثاث، مرتب کردن آنها تا باربری به محل جدید، بسیار چالش برانگیز بوده است. به طوری که حین اسباب کشی تا پایان کار سالم رسیدن وسایل به مقصد و گم نشدن مدارک و لوازم با ارزش منزل مسائلی هستند که ذهن فرد را با خود درگیر می‌کنند. از این‌رو جهت کاهش تنش‌های اسباب کشی و برای این‌که بتوانید به راحتی وسایل منزل خود را جا‌به‌جا کنید، باید اصول مهمی را هنگام انتقال آنها رعایت نمایید. در همین راستا با ما همراه باشید تا در زمینه اصول اسباب کشی وسایل منزل به ویژه شیوه بسته بندی جواهرات و لوازم گران در اسباب کشی توضیحاتی را خدمتتان ارائه نماییم.

بسته بندی جواهرات و لوازم گران در اسباب کشی

جواهرات و اشیاء گران قیمت، دارایی‌های هستند که افراد آنها را در منزل خود نگهداری می‌کنند. بنابراین در صورتی‌که  شخصی مجبور باشد محل زندگی خود را تغییر داده و بسته بندی اثاثیه منزل را برای اسباب کشی انجام دهد،  باید این‌کار را به گونه‌ای  انجام دهد که این لوازم و اشیاء گران قیمت گم یا خراب نشوند. در غیر این‌صورت اسباب کشی منزل برای فرد تبدیل به یک خاطره حسرت بار و تلخ می‌گردد. لازم به ذکر است با وجود این‌که طلا و جواهرات معمولا اندازه کوچک و ظریفی دارند، ولی از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند و گم شدن یا خرابی آنها خسارات مالی زیادی را در بر دارد. به همین دلیل در انتقال آنها باید به استانداردها و نکات مهمی که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد توجه نمود.

تهیه لیست یا گرفتن عکس

معمولاً تعداد لوازم و جواهرات در منزل افراد زیاد نیست و به راحتی می‌توان آنها را جابه‌جا کرد و قبل از اسباب کشی در محیطی امن قرار داد. اما موضوع وقتی حساس می‌شود که تعداد جواهرات یا لوازم عتیقه و ارزشمندی که در منزل نگهداری می‌شوند زیاد باشد و احتیاج شود در حین اسباب کشی با سایر لوازم جا‌بجا شوند.

در این هنگام برای این‌که بتوانید با اطمینان خاطر این نوع وسایل را منتقل کنید، باید پیش از اسباب کشی لیستی از آنها به همراه عکس جواهرات تهیه نموده و در جایی مطمئن نگهداری نمایید. به این ترتیب دیگر حواس پرتی و درگیری ذهنی که به جهت اسباب کشی و نظافت لوازم در منزل جدید ایجاد می‌شود، باعث فراموشی سپردن و مفقود شدن تکه‌ای از این لوازم ارزشمند نخواهد شد. همچنین تهیه چک لیست اسباب کشی قبل از جابجایی کمک زیادی در یک اثاث کشی موفق و بدون دغدغه می‌شود.

نحوه بسته بندی جواهرات در اسباب کشی

نحوه بسته بندی لوازم منزل به خصوص بسته بندی جواهرات و لوازم گران در اسباب کشی برای اطمینان از سالم ماندن آنها کار سختی نیست. لازم است به این نکته توجه کنید که نباید طلا و جواهرات را داخل جعبه و ظرف خاصی که در منزل نگهداری می‌کنید جابه‌جا نمایید. در واقع اگر طلا و جواهرات را هنگام اسباب کشی داخل همان جعبه‌ای که در منزل نگه ‌می‌دارید جابه‌جا کنید، به دلیل تکان‌هایی که حین انتقال به وجود می‌آیند، آنها در هم پیچیده و گره می‌خورند. در این‌حالت وقتی تلاش به باز کردن آنها از هم می‌کنید، احتمال خراب شدن و شکستن جواهرات زیاد خواهد بود. برای پیشگیری چنین مشکلی، باید حتماً هر کدام از زیورآلات را در جعبه‌ مخصوصی قرار داده و تک‌تک بسته‌بندی نمایید.

نحوه بسته بندی جواهرات در اسباب کشی

استفاده از پلاستیک زیپی

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان به کمک آن طلا و جواهرات را جدا از یکدیگر نگهداری نمود، استفاده از پلاستیک‌های زیپی است. این پلاستیک‌ها در اندازه‌های مختلفی در بازار موجود هستند و با تهیه سایز کوچک آنها می‌توانید به راحتی هر قطعه از زیورآلات خود را داخل پلاستیک‌ گذاشته و زیپ آن را محکم ببندید. در نهایت با قرار دادن پلاستیک‌ها داخل جعبه‌ای مخصوص، به همراه نایلون حباب‌دار می‌توان ضمن جلوگیری از شکستن و گره خوردن زیورآلات، آنها را به محل جدید منتقل کرد.

استفاده از سلفون

سلفون نوعی کاغذ سلولزی نازک، انعطاف‌پذیر، مقاوم و سبک است که می‌توان از آن برای جا‌بجایی طلا و جواهرات استفاده کرد. به این ترتیب که با قرار دادن و پیچیدن هر قطعه از آنها داخل سلفون به راحتی می‌توان آنها را در کنار یکدیگر داخل یک جعبه قرار داده و بدون اعمال هرگونه فشار یا آسیبی جا‌بجا نمود.

کارتن تخم مرغ

برای جابجایی و بسته بندی جواهرات و لوازم گران در اسباب کشی می‌توانید هر قطعه از آنها را داخل یک دستمال کاغذی یا پنبه پیچیده و درون گودی‌های کارتون تخم مرغ قرار دهید. سپس با قرار دادن کارتون درون نایلون حباب‌دار یا پیچیدن سلفون دور آن، می‌توانید به دور از هر گونه آسیبی جابه‌جا نمایید.

بسته بندی گردنبند

برای اینکه بتوانید گردنبندهایی را که بین مجموعه طلا و جواهرات خود دارید به راحتی و بدون شکستگی یا گره خوردن با بقیه قطعات جا‌به‌جا نمایید، باید از سه روش زیر کمک بگیرید:

1.  رد کردن آنها از داخل یک نی و بستن ابتدا و انتهای زنجیرها به یکدیگر

2.  رد کردن آنها از داخل رول دستمال کاغذی و بستن ابتدا و انتهای آنها به یکدیگر

3.  پیچیدن داخل دستمال کاغذی یا نایلون و قرار دادن داخل یک دستمال نرم یا نایلون

بسته بندی گوشواره‌ها

با توجه به این‌که گوشواره‌ها اندازه کوچکی دارند، به راحتی می‌توانند حین اسباب کشی گم شوند. بنابراین باید برای اسباب کشی و انتقال آنها تمهیدات ویژه‌ای را در نظر بگیرید. بر این اساس برای جابه‌جا کردن آنها بهتر است هر کدام از گوشواره‌ها را داخل یک نایلون زیپی کوچک شفاف قرار داده تا از گم شدن آن جلوگیری نمایید. علاوه بر آن می‌توانید هر کدام از گوشواره‌ها را از یک مقوای کوچک یا دکمه عبور داده و از پشت بست آن را ببندید. سپس هر کدام از آنها را داخل نایلونی گذاشته و در جعبه‌ای که برای گذاشتن جواهرات آماده کرده‌اید قرار دهید.

بسته بندی لوازم حساس و ارزشمند منزل توسط باربری اعتماد بار

برای جابه‌جا وسایل منزل خود به دور از هرگونه استرس و تنشی می‌توانید با کارشناسان شرکت باربری اعتماد بار تماس بگیرید. این مجموعه که سال‌ها است در زمینه باربری وسایل منزل، بسته بندی جواهرات و لوازم گران در اسباب کشی و غیره فعالیت کرده، برای انجام کار خود از بهترین و ایمن‌ترین ابزار و روش‌های بسته‌بندی استفاده می‌کند. علاوه بر آن بهره‌مندی از پرسنل متعهد، با تجربه، حرفه‌ای و کاربلد از ویژگی‌های اصلی شرکت اتوبار اعتماد بار در ارائه خدمات به متقاضیان به حساب می‌آیند. به همین جهت شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه مشکل و دغدغه‌ای اسباب کشی لوازم منزل خود، حتی ریزترین آنها که قیمت بالایی دارند را به کارشناسان این شرکت بسپارید.

بسته بندی لوازم حساس و ارزشمند منزل توسط باربری اعتماد بار

جمع بندی

با توجه به اینکه اسباب و لوازم منزل از تکه‌های بزرگ و کوچکی تشکیل شده‌اند، باید برای اسباب کشی آنها اصول مشخصی را رعایت نمایید و این‌کار را با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده انجام دهید. در غیر این‌صورت اسباب کشی به یک فرایند طاقت فرسا تبدیل شده که احتمال دارد خسارات مالی زیادی را نیز به بار آورد. در همین راستا یکی از مسائلی که باید به آن توجه ویژه‌ای شود، بسته بندی جواهرات،  آثار هنری یا لوازم عتیقه داخل منزل است. در واقع باید با شناخت روش‌های بسته بندی جواهرات و لوازم گران در اسباب کشی مانند عتیقه، طلا، جواهرات و غیره از بروز هرگونه خسارت مالی و پشیمانی که احتمال دارد پس از آن به وجود آید جلوگیری نمایید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *