چگونه گیاهان آپارتمانی را در اسباب کشی جابجا کنیم

یکی از چالش‌هایی که افراد در اسباب‌کشی با آن مواجه هستند جابجایی گیاهان آپارتمان، بدون وارد شدن هرگونه آسیب و خرابی به آنها محسوب می‌شود. البته امروزه با وجود مکانیزه شدن فرایند جابه‌جایی وسایل منزل و حضور افراد کاربلد و متخصص که در شرکت باربری فعالیت می‌کنند، جابه‌جایی گل و گیاه نیز راحت بوده و بدون اینکه به آنها آسیب وارد شود انجام می‌شود. به طور کلی اسباب‌کشی فرایندی بسیار پیچیده و چالش برانگیز است. به طوری‌که اگر این‌کار توسط افرادی مبتدی و ناآشنا به اصول اسباب‌کشی انجام شود، کار بسیار طاقت‌فرسایی به حساب می‌آید و چه بسا هزینه‌ها و خسارات زیادی را نیز در بر داشته باشد.

با توجه به این مطالب می‌توانید در این صفحه با ما همراه باشید تا در زمینه چالش‌ها و راهکارهای جابه‌جایی گیاهان آپارتمانی در حین اسباب‌کشی توضیحاتی را خدمتتان ارائه نماییم.

چگونه گیاهان آپارتمانی را جا به جا کنیم؟

در صورتی‌که زمان جابه‌جایی لوازم منزل و اسباب‌کشی، در بین بارهای جابه‌جا شده گل‌ و گیاه وجود داشته باشد، باید توجه ویژه‌ای به آنها شود و با حساسیت بالایی این‌ انتقال صورت پذیرد. در غیر این‌صورت احتمال از بین رفتن آنها بسیار بالا خواهد بود. اما قطعاً این مسئله برای هیچکس خوشایند نیست و بسیاری از افراد به گل و گیاه خود وابستگی زیادی دارند. به همین دلیل زمانی که مجبور به اسباب‌کشی و جابه‌جایی وسایل منزل هستید باید شرایط و لوازم مورد نیاز برای جابه‌جایی گل و گیاه خود را فراهم نمایید.

چگونه گیاهان آپارتمانی را جا به جا کنیم؟

مهم‌ترین وسایلی که باید در این زمینه متناسب با حجم و اندازه گل و گیاه آماده کنید، کارتن برای جایه‌جایی گلدان‌ها و نایلون‌های حباب‌دار برای جلوگیری از وارد شدن فشار به آنها و شکستن گلدان و ساق و برگ گیاهان است. پس از مهیا کردن این وسایل باید جهت بسته‌بندی و جابه‌جایی مناسب آنها به نکات زیر توجه نمایید:

  • یکی از بهترین روش‌های جابجایی گیاهان آپارتمان، قرار دادن آنها در جعبه در کنار یکدیگر و پر کردن فضای داخل آنها به کمک روزنامه یا نایلون‌های حباب‌دار است.
  • حتی‌المقدور از کارتنی استفاده کنید که بتواند تمامی حجم گل را پوشاند.
  • در صورتی‌که گلدان به حدی بزرگ است که نمی‌توان آن را داخل جعبه قرارداد، می‌توانید اطراف آن را  با نایلون حباب‌دار پوشانده و در قسمت محافظت شده‌ای داخل ماشین باربری گذاشت.
  • هنگام جابه‌جایی مراقب باشید گلدان‌ها با یکدیگر برخورد نکنند.
  • پوشاندن گیاهان با روزنامه‌های باطله، از آسیب به ساقه آن‌ها حین جا‌به‌جایی جلوگیری کرده و مانع خشک شدن گل‌ها می‌شود.
  • بهترین زمان برای جابه‌جایی گیاهان به دلیل وضعیت مناسب آب‌وهوایی، فصل بهار و پاییز است. بر این اساس باید بدانید هوای گرم تابستان باعث خشک شدن گیاهان می‌شود.
  • هنگامی که گیاهان در حال گل‌دهی هستند تلاش کنید آنها را جابه‌جا نکنید.

بایدها و نبایدهای جابجایی گیاهان در اسباب کشی

به طورکل حین انتقال گیاهان آپارتمانی در وهله اول باید مراقب بود به گلدان گل موردنظر آسیبی وارد نشود. سپس باید مواظب باشید ساقه و برگ گل خسارتی نبیند و شکسته نشود. در مرحله اول جابه‌جایی باید متناسب با سایز گیاه، کارتن‌های مناسب و محکمی که بتوان گلدان‌ها را داخل آنها قرار دارد انتخاب کنید. سپس متناسب با سایز و وزنی که گلدان‌ها دارند، آنها را درون کارتن‌‌ها قرا داده و آماده گذاشتن داخل کامیون حمل وسایل یا ماشین شخصی خود نمایید. 

لازم به ذکر است همانطور که تمامی وسایل منزل را برای جابه‌جایی آماده می‌کنید، باید گل و گیاه را نیز برای اسباب‌کشی آماده نمایید. به طور مثال چند هفته قبل از جابه‌جا گیاهان، باید شاخ و برگ مرده آنها را هرس کنید. همچنین اگر گیاهی شته زده یا مریض است، حتماً از محلول‌های تقویتی برای بهبود وضعیت آن استفاده نمایید.

جابجایی گیاهان در اسبابکشی

علاوه بر آن برای جابجایی گیاهان آپارتمان، خاک گیاهانی که آب زیادی مصرف می‌کنند را دو ساعت پیش از جابجایی قدری مرطوب کنید. البته این مسئله در خصوص گیاهان مقاوم به تشنگی، صدق نمی‌کند و نیازی به آبیاری آنها نیست. همچنین برای جلوگیری از تنش و شوک ناشی ازاسباب‌کشی، از اضافه کردن مواد اضافی و کودهای تقویتی به گل‌ها خودداری نمایید.

حتما حین جا‌به‌جایی گیاهان را از لحاظ جنس گلدان که می‌تواند پلاستیک، سفال، چوب، فایبرگلاس یا شیشه باشد، دسته‌بندی کنید و آنها را برحسب آسیب‌پذری جابه‌جا نمایید. همچنین در جابه‌جایی به سایز گلدان و گل و مقاومت ساقه آنها توجه کنید. لازم به ذکر است مهم‌ترین بخش گل و گیاه ساقه آنها است، بنابراین مراقب باشید در حین جابجایی به آنها آسیبی وارد نشود. در جابه‌جایی بهتر است گیاهان را در آخرین مرحله اسباب‌کشی داخل ماشین حمل وسایل قرار دهید تا اولین وسیله‌ای باشند که هنگام تخلیه لوازم خارج می‌شوند.

شاید مفید باشد: روش صحیح بسته بندی و حمل یخچال در اسباب کشی

جابجایی گیاهان در اسباب کشی با اعتماد بار

پس از آشنایی با مراحل و نکات مهم جابه‌جایی گیاهان آپارتمانی باید به این نکته توجه نمایید که یکی از مهم‌ترین اصول اسباب‌کشی، انتخاب بهترین شرکت باربری برای بهره‌مندی از خدمات حرفه‌ای ارائه شده توسط آن مرکز محسوب می‌شود. در همین راستا باید بدانید باربری اعتماد بار از جمله شرکت‌های معتبر جابه‌جایی وسایل منزل، لوازم اداری و غیره است که کلیه خدمات مربوط به باربری از مرحله بسته‌بندی اثاث منزل، انتقال تا چیدمان در محل مورد نظر را با بهترین کیفیت ممکن در نهایت سرعت و دقت انجام می‌دهد.

مشتری مداری، مسئولیت‌پذیری، بهره‌مندی از حضور کارگران کاربلد در زمینه جابه‌جایی لوازم منزل و غیره، نو‌آوری در زمینه جابه‌جایی وسایل، استفاده از رانندگان حرفه‌ای و تابع قوانین جاده‌ای، بهره‌گیری از وسایل نقلیه مختلف برای حمل اثاثیه مانند وانت بار، کامیون و تریلی، امکان انتقال وسایل به شهرستان‌ها، تجربه انتقال کلیه لوازم منزل و اداری به ویژه جابجایی گیاهان آپارتمان و قیمت مناسب از جمله خدمات ارائه شده توسط این شرکت برای مشتریان و متقاضیان محسوب می‌شوند. برای دسترسی به خدمات شرکت اعتماد بار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در همین صفحه با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

 نتیجه‌گیری

به طور کلی اسباب‌کشی و انتقال لوازم منزل از محیطی به محیط دیگر، بدون اینکه به آنها آسیب برسد بسیار حساس و چالش برانگیز محسوب می‌شود. به ویژه اگر در این میان وسایلی وجود داشته باشند که احتمال خراب‌ شدن آنها حین جابه‌جایی زیاد باشد، بر حساسیت اسباب‌کشی می‌افزاید. گیاهان آپارتمانی از جمله این موارد هستند که در اسباب‌کشی چنین شرایطی را دارند. در این مقاله که از اعتماد بار، برای شما در نظر گرفته شد، نکات مهم جابه‌جایی گیاهان در اسباب‌کشی را برایتان بازگو کردیم تا بتوانید به کمک آن بدون هر گونه مشکل و خسارتی گیاهان خود را در زمان نیاز جا‌به‌جا نمایید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *