استفاده-مفید-از-فضا

آیا اشیائی دور و بر خانه و اتاق شما جمع شده است؟ اگر به فضای ذخیره سازی نیاز دارید و فضای موجود به پایان رسیده است، نگران نشوید. ما چندین راهکار عملی برای کمک به شما در یافتن افزایش فضای مفید منزل داریم.

راهکارهای افزایش فضای مفید منزل

  1. “پیدا کردن و استفاده از فضای بی‌استفاده” محل های پنجره و ناحیه‌های سه کنج خانه کجاست؟ این فضاها مناسب برای استفاده از قفسه‌ها و باکس ها هستند. می‌توانید قفسه‌ها را در اطراف اتاق نصب کرده و آنها را از سقف یا دیوارها ببندید.
  2. “استفاده از جعبه‌های کاربردی و سبک‌های ذخیره سازی تزئینی” جعبه‌های ذخیره سازی به شما امکان استفاده از کارایی و زیبایی صندوق‌ها و گنجاندن اشیاء را می‌دهند. جعبه‌های تزئینی با پوشش پارچه‌ای، فضای مفیدی را فراهم می‌کنند و در عین حفظ کیفیت بصری شگفت‌انگیز هستند.
  3. “استفاده از سبدهای دارای درپوش” سبدهای دارای درپوش، عالی برای ذخیره سازی اشیاء کوچکی مانند کنترل از راه دور و کلیدهایی که به راحتی گم می‌شوند مناسب هستند. این یک روش ارزان و مؤثر برای کسب فضای ذخیره سازی اضافی است؛ می‌توانید آنها را از اشیای خانگی ساخته و استفاده کنید.

برای استفاده از خدمات اجاره انبار اعتماد بار کلیک نمائید!

استفاده از تقسیم‌کننده‌ها

یکی دیگر از راه های افزایش فضای مفید منزل استفاده از تقسیم کننده ها مانند پارتیشن میباشد. فضاهای ذخیره سازی باز ممکن است از هم پرپر شوند و یافتن اشیاء دشوار شود. جلوی این بهم ریختگی را بگیرید و همه چیز را به یک دراور نریزید. به جای این کار، فضای ذخیره سازی را با تقسیم‌کننده‌ها به بخش‌های مختلف تقسیم کنید. هر چیزی مکان خود را دارد و شما به راحتی آن را پیدا می‌کنید، به جای مخفی کردن در دراور! می‌توانید تقسیم‌کننده‌های پلاستیکی برای دراورها را از فروشگاه‌های آنلاین سفارش دهید. یا می‌توانید خودتان آن‌ها را از جعبه‌های کارتنی بسازید. آن‌ها را به شکل مناسب ببرید و در دراور قرار دهید تا دراورهایتان بدون اشغال جا شوند.

فضاهای ذخیره سازی در قطعات مبلمان

استفاده از فضاهای ذخیره سازی در مبلمان، راه عالی برای استفاده از فضای بی‌استفاده در سراسر خانه است. جعبه‌ها را زیر مبل یا تخت‌خواب‌ها ذخیره کنید. اگر قصد خرید مبلمان جدید دارید، به دنبال واحدهایی با گزینه‌های ذخیره سازی یکپارچه مانند دراور یا کابینت باشید. دراورها به راحتی بیرون کشیده می‌شوند و متوجه خواهید شد که چقدر فضای ذخیره سازی ارائه می‌دهند کاملاً شگفت‌آور است.

 همچنین بخوانید: سریع ترین راه های چیدمان بعد از اسباب کشی

راه‌حل‌های ذخیره سازی آویزان

راه دیگر برای افزایش فضای مفید منزل استفاده از گیره های تزئینی می باشد. زمانی که به دنبال ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر در سراسر خانه هستید، به صورت ستونی و عمودی فکر کنید! گلدان‌های سرامیکی را از سقف آویزان کنید و از آنها برای ذخیره ابزارهای آشپزخانه و سایر اشیاء استفاده کنید. شما آنها را از روی کانتر خارج و فضای کاری بیشتری در آشپزخانه ایجاد کرده‌اید.

این ایده ذخیره سازی عمودی برای اتاق خواب نیز کار می‌کند و به شما امکان ایجاد ذخیره سازی اختصاصی برای جواهرات را می‌دهد. شما همچنین می‌توانید جعبه‌ها را برای آویزان کردن روی دیوار ایجاد کنید. یا یک الگو را به یک قاب قدیمی اضافه کنید و آن را برای ذخیره گردنبندها، شال‌ها، کمربندها و کراوات استفاده کنید تا فضای دراور یا کمد را صرفه جویی کنید.

اضافه کردن قفسه‌ها

افزودن قفسه به اتاق خواب، اتاق نشیمن و دفتر یک راه عالی برای افزودن فضای ذخیره سازی اضافی است. شلف های دارای قفسه‌های درونی، مناسب برای کتاب‌ها، لامپ‌ها، شارژر و هر چیزی که نزدیک تخت نیاز دارید هستند.

اگر فضای کف زمین برای میز کنار تخت ندارید، در نظر بگیرید که یک قفسه تکی را در کنار تخت بگذارید. اطراف اتاق تعدادی قفسه اضافه کنید و همه چیز را از روی زمین دور نگه دارید.

استفاده از کابینت‌ها و دراورهای قابل حمل

اضافه کردن فضای کانتر اضافی در آشپزخانه یک راه عالی برای بهبود فضای کاری شماست. یک جزیره آشپزخانه قابل حمل بخرید تا وسایل، قابلمه‌ها، سرویس‌ها و بشقاب را ذخیره کنید. کتاب‌های آشپزی خود را از راه ببرید و حوله‌ها را از طریق ریل‌های کناری آویزان کنید.

جزایر آشپزخانه با چرخ‌های کمکی، حرکت این واحد را در اتاق آسان می‌کنند. آنها فضا را در جاهایی که در یک آشپزخانه کوچک نیاز دارید آزاد می‌کنند و فضای کاری بیشتری به اتاق می‌آورند.

آویز کردن قلاب‌ها بر روی درها و دیوارها

چند واحد ذخیره سازی قلابی برای اتاق خواب بخرید. از آنها برای ذخیره کفش‌ها، کراوات و لوازم جانبی استفاده کنید. این واحدها دارای نصب آسان و ذخیره سازی قابل دسترسی زیادی هستند.

می‌توانید قلاب های آویزان را با ساختار سبک‌ وزن و از جنس مواد سبک پیدا کنید و آنها را از سقف آویزان کنید. این نوع آویزها برای آپارتمان‌های کوچک و اتاق‌های دانشگاهی که فضای ذخیره سازی در آنها ارزشمند است، ایده‌آل هستند.

اعتماد بار – بهترین و ایمن‌ترین شرکت برای اسباب کشی و حمل بار

هدف ما این است که برای شما بهترین خدمات و امکانات را در یک موقعیت امن فراهم کنیم. هنگامی که از امکانات ما آگاه می‌شوید، متوجه خواهید شد که این خدمات به منظور آسانی دسترسی، موقعیت جغرافیایی و ایمنی شما انتخاب شده‌اند. لطفاً به ما اطلاع دهید چگونه می‌توانیم به بهبود نیازهای شما ادامه دهیم و انتظارات بالای شما را برآورده کنیم. شرکت ما در تهران واقع است ولی خدمات بین شهری در سراسر ایران را نیز ارائه می دهیم. با باربری اعتماد بار برای خدمات بسته بندی اثاثیه و همینطور حمل و نقل شهری، برون شهری و انبارداری در تماس باشید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *